1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Analist, SHIB Fiyatının 1 Dolara Ulaşacağı Tarihi Verdi

Analist, SHIB Fiyatının 1 Dolara Ulaşacağı Tarihi Verdi


Shiba Inu (SHIB) ‘nun fiyatı, geçtiğimiz ay her ne kadar yaklaşık %40 düşmüş olasa da, birçok yatırımcı popüler memecoin için doğru seviyeleri bekliyor. Şu anda yatırım yapmak için doğru seviyeler mi? Bundan 24 saat önce bu soruya pozitif yönde karar verip SHIB alsaydınız, şu anda %20 kazanç elde etmiştiniz. Ancak, bunu bilmek tabi mümkün değildir. Fiyatta gerçekleşen geçmiş sıçramalar eToro ve Coinbase listelenmelerinin ardından gerçekleşti. Bu tarihlerde talep büyüktü ve fiyata olumlu yansıdı. Shiba Inu’u tekrar nasıl hareketlenir ve fiyat tahmini nedir? Analist Ruchı Gupta ile sorularla cevaplıyoruz…

Dolaşımda ne kadar SHIB bulunuyor?

Bitcoin’den sonra piyasalar binlerce kripto para birimi sürüldü. Bunlardan bazıları Shiba ve Dogecoin benzeri memecoin’ler oldu. Bu altcoin’lerin kökenleri popüler meme’lerden gelmektedir. Bu nedenle teknolojileri ve altyapıları yerine, topluluk odaklı kripto para birimleridir. Token’in ekonomisi açısından dikkat edilmesi gereken ilk nokta, arzıdır. Bir yatırımcı olarak Shiba Inu ile ilgileniyorsanız, arzını bilmelisiniz. SHIB’ın toplam arzı 1.000 trilyondur ve bunun 395 milyar SHIB’i aktifdir, dolaşımdadır. Bu arada, SHIB’de DOGE ve diğer memecoin’lere benzemektedir, yani sınırsız arza sahiptir.

Shiba Inu, Coinbase Custody’de listeleniyor

Shiba Inu, 3 Ağustos’ta en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in bir kripto depolama platformu olan Coinbase Custody’de yer sahibi oldu. Shiba, Clover Finance ve Mask kripto ile birlikte bakıma alındı. Ancak Shiba, rakibi Dogecoin gibi alım satım yapmak için bir Coinbase listelemesi sağlamadı. Haziran ayında Shiba, bir Coinbase listelemesi için hazırlanıyordu ancak teknik zorluklar listeleme planının süresiz olarak durdurulmasına neden oldu.

SHIB geri dönebilecek mi?

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere SHIB, geçen aydan bu yana %40’a yakın gerilerken Mayıs 2021’de kaydettiği ATH’sinin %80 altına düştü. Bu da, yatırımcıların aklına memecoin’in tekrar toparlanıp toparlanamayacağı sorusunu getiriyor. Bu konuda, SHIB’in eToro’daki son listelenmesi, memecoin’e olan talebi ve fiyatını artırabilirken, yatırımcılara da daha rahat erişim imkanı sağlıyor. Ek olarak, birçok küçük kripto para birimini kaldıran Coinbase, SHIB için ayrı bir avantaj sağlayabilir. Aynı zamanda, zirvesinden %80 ucuz olması, düşüşte alım yapmak isteyen yatırımcıları da Shiba Inu’ya tekrar yönlendirebilir. Tüm bu pozitif gelişmelerle, analiste göre Shiba piyasasına olan ilgi, beraberinde fiyata yukarı yönlü ivme kazandırabilir.

Peki, Shiba Inu iyi bir yatırım aracımı?

Mayıs ayında zirve yapan SHIB fiyatıyla, bazı yatırımcılar büyük karlar elde etti. Örneğin, piyasaya ilk sürülmesinden bu yana, bir yıldan daha kısa bir süre içinde yaklaşık %400.000’le kar rekoru kıran yatırım getirisi oldu. Yatırımcılarda, Shiba’nın fiyat tahminiyle epey ilgileniyor. Düşük fiyatlardan alım yapabilmek, fırsat arayanların en büyük hedefidir. Ancak, SHIB’nın sınırsız arzı nedeniyle, her zaman bir enflasyon riski bulunmaktadır.

Shiba Inu fiyat tahmini

Coinbase ve Robinhood’da listelenmesiyle, SHIBA yatırımcıların radarında. Yatırımcılar, Shiba’nın eToro, Coinbase ve Robinhood gibi popüler kripto borsalarına katılmasıyla fiyatın yükseleceğini düşünüyor. Aynı zamanda, 2025’te ulaşabileceği seviyelerde büyük merak konusu oluyor. Analistin belirttiği üzere SHIB’nin 2021’in sonundan önce ATH’si olan 0.000039 doları geri alabilmesi için, kalan dönem için ayda yüzde 60 artması gerekiyor. Bu sağlanabilirse, analist Gupta’ya göre 2025’ten önce SHIB’in 1 dolara ulaşması oldukça muhtemel görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap