1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Analist, Dogecoin’in Sıradaki Adımını Açıkladı!

Analist, Dogecoin’in Sıradaki Adımını Açıkladı!


İnternetin en sevilen memecoin’i Dogecoin, 2021’de çılgın bir çıkış yakaladı. Gamestop olaylarından kısa bir mühlet sonra birinci 10 kripto para ünitesinden biri oldu. Şu anda, piyasa bedeline nazaran en büyük yedinci kripto para ünitesi olurken, Mayıs ortasında başlayan gerileme sürecini günlük ve haftalık grafiklerde geride bırakıyor. Birebir vakitte, bir toparlanma sürecinde ve bir sonraki ralli için muhakkak kritik dirençlerin üzerinde kapanması gerekiyor. Son 24 saate %6.31, son 7 günde %15.38’lik performansıyla, DOGE için analist Saif Naqvi’nin belirlediği sıradaki adımlara göz atıyoruz…

Dogecoin 4 saatlik grafik tahlili

DOGE, şu ana kadar yatay kanalına üç farklı noktada temas etti ve boğalar üst gerçek ivme kazanma için baskı uyguluyor. Yükseliş tezinin reddi için %23,6 Fibonacci düzeyinde 0.30 dolar bulunmaktadır. Bu düzeyin üzerinde bir kapanış, DOGE fiyatının sonraki gayesini %50 Fibonacci Extension düzeyiyle 0.450 dolar olarak belirleyecek. Ek olarak analiste nazaran, 22 Temmuz’un düşüğü olan %61.8 ve %78.6 Fibonacci düzeyleri bulunuyor. Ani bir geri çekilmenin devamında, formasyonun orta çizgisinde 0.224 dolardan takviye bulunabilir.

DOGE teknik tahlil

Dogecoin, Mayıs ayınının başından bu bu yana birinci defa Awesome Osilatör yarı çizginin üzerinde altı düz mum kaydetti. Bu, analiste nazaran aralığa bağlı davranmasına karşın boğaların ilerleme kaydettiğini gösteriyor. DMI’de DOGE’nin yükseliş hareketini destekliyor ve piyasa genelinde yaşanan olumlu fiyatlanmaların, yükseliş trendini güçlendirdiğini öne sürüyor. Son olarak, MACD de yarım çizginin üzerinde süreç gördü ve uzun vadeli yatırımcılar için alım sinyalleri verdi.

Tüm bunlarla, Dogecoin (DOGE) fiyatı yatay bir kanal kırılmasına yanlışsız ilerliyordu ve olumlu bir sonuç, yükseliş indikatörleriyle desteklendi. Trader’lar %23.6 Fibonacci düzeyinin üzerinde bir artış arayışında olabilir ve analiste nazaran bir kopuş onaylandıktan sonra uzun durumlar alabilirler.

Bu ortada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, yazının yazıldığı sıralarda Bitcoin 45.000 dolardan süreç görüyor. Hafta sonu test edilen 48.000 dolar bölgesinden sonra %5 geriledi. Bu devirde, ADA 2 doları ve XRP 1 dolar dirençlerini geride bıraktı. En büyük 10 kripto para ünitesi ortasında, %57 haftalık çıkarıyla Ripple en yüksek performansı sahip kripto para ünitesi oldu. Ethereum’da %0.86’yla en düşük haftalık kara sahip altcoin oluyor.

Yorum Yap

Yorum Yap