1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Analist: Bu Fiyattan Kapanış DOGE Rallisini Tetikleyecek!

Analist: Bu Fiyattan Kapanış DOGE Rallisini Tetikleyecek!


Analistler belirli bir fiyatla yaşanacak kapanışın bir sonraki Doge rallisini tetikleyebileceği görüşündeler. Pekala bu fiyat neresi? Dogecoin piyasada yeni bir satın alma baskısı bulmuş üzere görünüyor. Altcoin, uzun müddetli bir konsolidasyona şahit oldu ve 20-SMA’sının (kırmızı) üzerinde ayakta kalmayı başardı, lakin 7 Ağustos’taki yükselişi, öbür bir boğa koşusu için çok gereksinim duyulan bir kıvılcım sağladı. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Yeni DOGE rallisi neyi bekliyor?

DOGE’nin haftalık karı şimdilik %37’de kaldı ve emsal biçimde aylık ROI’si %38’lik düzeyleri geçmiş görünüyor. Bu ortada, 0,275-0,29 dolar ortasındaki bir direnç bölgesi işleri biraz karmaşıklaştırıyor lakin boğaların bu pürüzü aşması bekleniyor.

Yazının hazırlandığı vakitte, Dogecoin 0.275-0.294 dolar ortasında değerli bir direnç düzeyinde süreç gördü. Değişik bir formda, bu alan, DOGE’nin Haziran azalan üçgeni için temel trend çizgisini oluşturdu ve akabinde altcoin, %36’lık bir düşüş yaşadı ve yaklaşık 2 ayın en düşük düzeyini kaydetti. Analist Saif Naqfi’ye nazaran, bu bölgenin üzerinde başarılı bir kapanış, kripto parayı 29 Haziran’daki en yüksek düzeyi olan 0.337 dolara itecek ve bu da %20-22’lik bir paha artışına neden olacak. Bu sonuç için DOGE’nin üstte belirtilen direnç alanıyla çakışan haftalık 20-SMA’sının (kırmızı) üzerinde kapanması gerekecek.

Hareket halindeki boğalar

Günlük RSI çok alım bölgesinde ikinci doruğunu oluşturmak üzereydi ve 70’in üzerine çıkamaması çift zirveye yol açacaktı. Bu birtakım kısa vadeli riskler sundu; endeks 55-60’ın üzerinde kaldığı sürece boğaların tetikte olması gerekmez. Ayrıyeten, haftalık RSI 55 işaretinin üzerinde süreç gördü ve yükseliş bölgesine girmeye hazırdı.

Bu, önümüzdeki günlerde daha da üst düzeyleri işaret etti. Sıkma Momentumu Göstergesi, yükselen yeşil çubuklarla birleştiğinde bir sıkma hür bırakma yanıp söndü – çoklukla bir satın alma sinyali fonksiyonu gören bir okumadır bu. Ortalama İstikamet Endeksi‘nin 25’in üzerindeki yükselişini sürdürmesi, DOGE boğalarının piyasadaki hakimiyetini sürdürmesi manasına da geliyor.

RSI’nin çok alım tabiatı küçük bir düşüş önerdi fakat Dogecoin’in önümüzdeki birkaç gün için 0.275-0.294 doların biraz altında süreç görmesi bekleniyordu. Analiste nazaran, bu aralığın üzerinde bir kapanış, DOGE’yi bir sonraki 0,337 dolar maksadına yanlışsız itecek olan %22’lik bir artışın katalizörü olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap