1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Amazon Meksika’da Bir “Dijital Para Birimi” Projesi Başlatmaya Hazırlanıyor

Amazon Meksika’da Bir “Dijital Para Birimi” Projesi Başlatmaya Hazırlanıyor

amazon-meksikada-bir-dijital-para-birimi-projesi-baslatmaya-hazirlaniyor-H7MYJds5

E-ticaret devi Amazon, Meksika’da bir “dijital para birimi” projesi başlatmaya hazırlanırken, Amazon’un internet iktisadı üzerindeki tesiri bir sonraki adıma geçecek üzere görünüyor.

Amazon’un bir dizi yeni iş ilanında taslağını çıkardığı, şimdi duyurulmamış proje, çıkarlı Prime müşterilerini ebediyen Amazon platformuna bağlı tutma eforu üzere görünüyor.

Amazon’un “yeni ödeme ürünü” ile ilgili bir iş ilanında “Bu eser, müşterilerin Prime Görüntü üzere eser ve/veya hizmetler için alışveriş de dahil olmak üzere çevrimiçi hizmetlerden yararlanabilecekleri, nakit paralarını dijital para ünitesine çevirmelerini sağlayacak” sözleri kullanıldı.

Yayın, Amazon’un Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP) kısmının eseri evvel Meksika’da sunmayı planladığını belirtti. İkinci bir iş ilanı, eserin genel olarak gelişmekte olan pazarlara yönelik olduğunu gösteriyor. Amazon, lansman için işçi oluşturmak üzere “her düzeyde” yazılım geliştirme mühendisleri işe alıyor.

Amazon’un dijital para ünitelerine planlanan yatırımının “Amazon Coins” ile ne kadar ortak noktası olduğu açık değil. Bu 8 yıllık sanal para ünitesi teşebbüsü, sahiplerin web oyunlarında Amazon tarafından verilen nakit parayla süreç yapmasına imkan tanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap