1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Altcoin Sezonu Geldi mi? “Kripto Satın Al” Google’da Bitcoin (BTC) Aramalarını Geçti!

Altcoin Sezonu Geldi mi? “Kripto Satın Al” Google’da Bitcoin (BTC) Aramalarını Geçti!

altcoin-sezonu-geldi-mi-kripto-satin-al-googleda-bitcoin-btc-aramalarini-gecti-rJxaXx51

Bitcoin (BTC), 20.000 dolar ile zirvesinin üzerine çıktığından ve daha da yükseldiğinden bu yanada altcoin’ler de uzun kripto kış uykusundan uyandı. Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi ve şimdi piyasadaki token’lar da ETH’yi takip ederek ATH belirlemeye devam ediyor.

Bir altcoin sezonunun nihayet yaklaştığına dair inancı Google Trends’te “Bitcoin satın al” aramalarını aniden yenen “kripto satın al” aramaları pekiştirdi. İşte bu kripto para topluluğuna göre altcoin patlamasının başlangıcı olacak.

İlgi Bitcoin’den Uzaklaşıyor

Bir zamanlar sadece Bitcoin vardı. Satoshi Nakamoto’nun eseri rüzgarla ilerlemeye başladıktan sonra benzer düşünen geliştiriciler, kendi blok zinciri ve kripto para birimi vizyonlarını dünyaya getirmek için çalışmaya başladılar.

CoinMarketCap‘e göre şu anda işlem gören 8000’den fazla tanınmış altcoin var. Bitcoin dışında, Ethereum en üst sırada yer alan altcoin. Google Trends’e göre, yatırımcılar artık ilk iki kripto para birimi dışındaki altcoin’lere daha çok bakmaya başladı.

“Bitcoin satın al” arama sorguları uzun zamandır önde gidiyordu, ancak son Dogecoin (DOGE) yükselişinden başlayarak, altcoin sezonu ateşlenmiş gibi görünüyor. Artık “kripto satın al”, arama devinin izleme ölçümlerine göre arama sorgularında piyasa değeri açısından en baskın kripto para birimini geçmiş durumda.

Şimdi “kripto satın al” Bitcoin’e olan ilginin ötesinde çiçek açıyor, bu aynı zamanda altcoin sezonunun bir göstergesi olabilir mi?

Risklerin Farkında Olmak Şart

Bir sonraki “Bitcoin”i aramanın ve token başına 42.000 dolar ödemek zorunda kalmamanın cazibesi güçlü bir motivasyon kaynağıdır. Son altcoin sezonunda, kripto varlıklarının tek bir günde %1000 veya daha fazla artması alışılmadık bir durum değildi. Kazanılan para Binance, Coinbase ve daha fazlası gibi borsalara akın eden binlerce spekülatör getirdi.

Ethereum’un ötesinde piyasadaki herhangi bir altcoin için zar atmayı düşünenler doğru strateji seçtiklerinden emin olmalı. Şu anki çılgınlığın zirvesi yakın bir yerde olmasa da, genellikle yalnızca geriye bakıldığında fark edilir.

FOMO’nun son aşamasında satın alanlar, üç veya daha fazla yıl boyunca ağır ve pahalı çantalarla bırakıldı. Birçok altcoin, yakın zamanda yatırım getirisinde patlarken, hala eski tüm zamanların en yüksek seviyelerinde kalıyor. Ethereum gibi değere sahip ve geniş kullanımda olan varlıklar bile, eski kayıtlarının üzerinde yeni yeni yükselmeye başladı. Ki bu yükseliş uzun da sürmedi.

Main Street ve Wall Street arasındaki çatışma nedeniyle genel pazardaki risk şu anda yüksek ve düzenleyiciler yakında devreye girebilir. Bunun neden olabileceği tepki, özellikle altcoinler gibi spekülatif varlıklar için zararlı olabilir, bu nedenle dikkatli bir şekilde kripto para satın almakta fayda var.

Yorum Yap

Yorum Yap