1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Acer ConceptD Serisi Marka ve İletişim Alanlarında İki Red Dot Ödülü Kazandı

Acer ConceptD Serisi Marka ve İletişim Alanlarında İki Red Dot Ödülü Kazandı


Acer’ın tasarımcılara ve içerik üreticilerine yönelik ConceptD serisi, marka ve bağlantı tasarımı kategorilerinde iki 2020 Red Dot mükafatı kazandı. ConceptD serisi için tüm dünyada yürütülen “Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkarın” pazarlama kampanyası “Dijital Kampanya” kategorisinde heyetin beğenisini kazanırken, serideki eserlerin etraf dostu ambalajları da “Sürdürülebilir Ambalaj Tasarımı” kategorisinde ödül aldı. Kalite ve yaratıcılık bahislerinde uzman 24 kişilik milletlerarası heyetin verdiği mükafatlar 6992 müracaat ortasından seçilen eserlere verildi.

ConceptD “Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkarın” Kampanyası

“Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkarın”, tasarımcılara ve içerik üreticilere odaklanan bir küresel dijital kampanya. Acer, markanın “Yaratıcılığa Fırsat Ver” sloganıyla paralel bir biçimde ödüllü sanatkarlara, tasarımcılara ve stüdyolara ulaşarak her vakit yapmak istedikleri ancak yapmak için gerekli imkanları bulamadıkları “rüya projelerini” gerçekleştirmek için birlikte çalışma fırsatı sundu. Tasarımcılara ve sanatkarlara içerik üretimi ve tasarım için ülkü birer yardımcı olan ConceptD bilgisayarlar verildi.

Kampanya, her bir sanatkarın yahut stüdyonun hazırladığı eşsiz yapıtları gösteren görüntülerden oluşuyor. Projelerin son haline nasıl geldiğini gösteren görüntülerde tasarım süreci katman katman gözler önüne seriliyor. Kamera gerisi kısımlarda ise her dizayncı hazırlık sürecini ve bu süreçte güçlü bilgisayar donanımları başta olmak üzere teknolojinin üstlendiği rolü anlatıyor.

Görüntüleri “Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkarın” kampanyasının buradaki açılış sayfasında izleyebilirsiniz. Kampanyanın olay çalışmasına ise buradan göz atabilirsiniz.

ConceptD Dizüstü Bilgisayarların Etraf Dostu Ambalaj Tasarımı

Acer, şirketlerin faaliyet gösterdikleri topluluklarda olumlu değişimler yapabilecek eşsiz bir pozisyonda olduğuna inanıyor. ConceptD serisi bilgisayar tecrübesini büsbütün yine tanımlamayı ve sanayiyi daha ileri taşımayı hedefliyor. Yenilikler sunmaya yönelik bu kararlılık, Red Dot mükafatı kazanan etraf dostu ambalajların geliştirilmesini sağladı.

ConceptD dizüstü bilgisayar ambalajı tasarımı boyut ve muhafaza ortasında şahane bir istikrar kuruyor. Birden fazla bileşen tıpkı ambalajla korunuyor bu da atıkların azalmasını sağlıyor. LDPE köpük ambalajlar muhafaza seviyesinden ödün vermeden kaldırıldı. Plastik poşetler ve sinema kaplamalardan da mümkün olduğunca vazgeçildi. Ayrıyeten, ambalajın geri dönüşüm sürecinde kirliliği önlemek için soya mürekkebi kullanıldı. Tüm ambalajlarda neredeyse hiç plastik kullanılmıyor. Yüzde 90’ı geri dönüştürülmüş gereçten üretilen ambalajlar sonrasında büsbütün geri dönüştürülebiliyor.

ConceptD serisinin etraf dostu ambalajları hakkında kısa bir tıp atmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Red Dot Mükafatları

Tüm dünyada kabul gören Red Dot tasarım mükafatları yenilikçi şirketleri ve tebrik etmeyi, geleceğin eğilimlerini meydana getirenleri öne çıkarmayı hedefliyor. Marka ve İrtibat Tasarımı Mükafatı yılın en âlâ markalarını ve yaratıcı işlerini onurlandırıyor. 36 farklı sanayiden markaların almak için gayret ettiği bu itibarlı mükafatlar, dünyanın her yerinden uzmanlarla oluşturulan heyet tarafından dağıtılıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap