1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. ABD Başkanı Joe Biden’ın CFTC Adayı Kim?

ABD Başkanı Joe Biden’ın CFTC Adayı Kim?

abd-baskani-joe-bidenin-cftc-adayi-kim-u666JRgQ

Reuters’ın haberine nazaran ABD Lideri Joe Biden, Emtia Vadeli Süreçler Komisyonu’na (CFTC) Georgetown Üniversitesi hukuk profesörü Chris Brummer’ı getirmeyi düşünüyor.

Yıllık D.C. Fintech Haftası konferansını yöneten Georgetown Üniversitesi akademisyeni Chris Brummer, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) bir sonraki lideri olabilir. Haber servisi dün gece Brummer’ın Lider Joe Biden’ın federal emtia düzenleyicisinin başkanlığına aday olduğunu bildirdi.

Brummer daha evvel 2016 yılında eski Lider Barack Obama tarafından CFTC’ye kurul üyesi olarak aday gösterilmişti, fakat adaylığı Senato bir onay duruşması planlamadan evvel sona erdi. Eski Lider Donald Trump, 2017’de vazifeye geldikten sonra onu federal emtia düzenleyicisine tekrar aday göstermedi. Biden, geçen yıl 2020 başkanlık seçimlerini kazandıktan sonra geçiş takımına Brummer’ı da atadı.

Kilit İsimler

Komiser Rostin Behnam süreksiz olarak vekil başkanlığı misyonunu yürütecek. Brummer, aday gösterilip onaylanırsa, Biden’in Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başkanlık adayı olan eski CFTC Lideri Gary Gensler ve Para Ünitesi Denetleyici Ofisi için aday olduğu sav edilen ABD Hazine eski yetkilisi Michael Barr’a kripto para ünitesi sanayisinin anahtar düzenleyicilerden biri olarak katılacak.

Gensler ve Barr üzere, Brummer da kripto para ünitesi alanı hakkında kapsamlı bir anlayış sunabilecek nitelikte. Son yıllarda, Fintech konferansını düzenlemenin yanı sıra CFTC’den evvel kripto para üniteleri ve merkez bankası dijital para üniteleri hakkında çalışmalar yaptı.

Yorum Yap

Yorum Yap