1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. 3. KOD Ödülleri Ödül Töreni Gerçekleştirildi

3. KOD Ödülleri Ödül Töreni Gerçekleştirildi


Eczacıbaşı Topluluğu’nun ve Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunu üstlendiği, Netmarble Türkiye ve Robincode’un takviye sponsoru olduğu müsabakada kazananlar mükafatlarını Türkiye Bilişim Vakfı Lideri Faruk Eczacıbaşı’nın katıldığı merasimle aldı.

Netmarble EMEA İdare Heyeti Lideri Barış Özistek, Gaming in Turkey CEO ve kurucumuz Ozan Aydemir, Bahçeşehir Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Kısım Lideri / BAU Game Lab Kurucu ve Yöneticisi İtimat Çatak, İstanbul Enka Okulları Müdürü Dr. Hasret Mecit, ODTÜ Görsel-İşitsel Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi Yöneticisi Kürşat Çağıltay, İş Bankası Yetenek İdaresi Kısmı Müdür Yardımcısı Niyazi Arda Aygül ve Code.org Türkiye Temsilcisi / Robincode Kurucusu Beğenilen Erbaz’ın heyet olarak yer aldığı, Eczacıbaşı Holding, Türkiye İş Bankası, Netmarble EMEA ve Robincode sponsorluğunda gerçekleştirilen KOD Ödülleri’nde her iki kategoride de kazananlara para mükafatı, Pocket Gamer Connects bileti ve Robincode’dan sertifika verildi.

Oyun kategorisinde “Interscientific” isimli oyunlarıyla Burak Kağan Gür, Ömer Bahadır Karabulut ve Naci Sayıcı birinci olurken, “Simyacılar Kalesi” isimli oyunlarıyla Halil Onur Yazıcıoğlu, Mehmet Can Güler ikinci ve “Matematik Efsaneleri” isimli oyunuyla Baki Şahin Yimencioğlu üçüncü oldu.

Fikir kategorisinde ise “Sayı Yerleştirmece” isimli oyunlarıyla Bahattin Aydın ve Kevser Aydın birinci, “Gizemli Elementoslar” isimli oyunuyla Elif Çilek ve “Prof. Element” isimli oyunlarıyla Münir Nuran, Onur Çağatay ve Necdet Tuna Başsaka üçüncü oldu.

Merasimde kelam alan TBV Lideri Faruk Eczacıbaşı, yaşadığımız pandemi sürecinin uzaktan eğitimin kıymetini ortaya çıkarırken, uzaktan / konuttan eğitim alan çocukların öğrenme süreçlerini verimli hale getirmenin en faal yolunun oyun ile eğitim olduğuna inandığını söz etti. Eczacıbaşı, “bu yıl üçüncü sefer gerçekleştirilen KOD ödüllerinin en kıymetli emellerinden bir tanesi eğitim kurumları ve eğitim regülatörleri nezdinde orta vadede KOD mükafatları nin “oyun ile öğretim “ konusunda genel kabul görmüş, saygın bir tescil otoritesi olarak yer bulmasıdır” dedi. Üç yıldır süren projede toplamda yaklaşık 1000 civarında müracaat alındığını belirten Eczacıbaşı, tüm adaylara heyet üyelerine ve sponsorlara, dayanakları için teşekür etti.

Geçmiş KOD Ödülleri’nin kazananlarının muvaffakiyet kıssalarının de anlatıldığı ödül merasiminde 2. KOD Mükafatları fikir kategorisi birincisi Bilgen Demirdaş’ın “Sayıların Efendisi” isimli oyunuyla Danimarka’da düzenlenen International Educational Game Competition’da birincilik aldığı ve 1. KOD Mükafatları finalistlerinden Flat Games’in yarışmak sonrası yatırım aldığından da kelam edildi.

Yorum Yap

Yorum Yap