1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. 25’ten Fazla Tahmini Tuttu! İşte Bitcoin Fiyatı İçin Yeni Seviyeler

25’ten Fazla Tahmini Tuttu! İşte Bitcoin Fiyatı İçin Yeni Seviyeler


Bitcoin fiyatı, çok az dirençle yahut hiç direnç göstermeden yükselmeye devam ettiği için durdurulamaz görünüyor.

  • Bitcoin fiyatı, 45.000 doların üzerine çıktıktan sonra yeşile yanlışsız ilerliyor. 
  • On-chain datalar, varlığın çok az muhalefetle 50.000 dolara yükselebileceğini gösteriyor.
  • Bununla birlikte, bir teknik gösterge, kâr almada bir ani yükselişin devam ettiğini gösteriyor. 

Bitcoin fiyatı, Pazartesi günkü açılışın akabinde fiyatı %5.5’ten fazla arttığı için kripto spot ışığını çaldı. Birebir periyotta altın’ın değerli kayıpları göz önüne alındığında, ani yükseliş dürtüsü birçok yatırımcıyı şaşırttı.

Analistler: Bitcoin fiyatı 50.000 doları hedefliyor

Analistlere nazaran Bitcoin fiyatı, öteki bir yükseliş hareketinden sonra 50.000 dolara yönelebilir üzere görünüyor. Son süreç geçmişi, Bitcoin’in istikrarlı dayanağın üstünde oturduğunu gösteriyor. IntoTheBlock’un IOMAP modeline nazaran, yaklaşık 560.000 adres daha evvel 43.150 ila 44.540 dolar ortasında 580.000’den fazla BTC satın aldı ve 1 milyondan fazla adres ortalama 39.650 dolar fiyatla 700.000 BTC satın aldı. 

Kaynak: IntoTheBlock

Bu tıp büyük talep pürüzleri, bir satış durumunda fiyatları dik bir düzeltmeden denetim etme gücüne sahip olabilir. Dahası, Bitcoin‘in önünde büyük bir tedarik duvarı yok. IOMAP modeli, tek kıymetli ilgi alanının 48.640 dolar ile 50.000 dolar ortasında olduğunu ortaya koyuyor. Bu fiyat noktasında, yaklaşık 550.000 adres, yaklaşık 361.000 BTC’ye sahiptir. Altta yatan talep bölgesinin genel arz alanından daha değerli olması analistlere nazaran, Bitcoin’in bir sonraki geri çekilmeden evvel daha da ilerleyebileceğini gösteriyor. 

Yatırımcılar artık Bitcoin fiyatı için bunları beklemeli!

On-chain metriklerin gösterdiği iyimserliğe karşın, birtakım teknik göstergeler yükseliş işareti göstermiyor. Tom DeMark (TD) Sequential göstergesi, Bitcoin’in 12 saatlik grafiğinde bir satış sinyali verdi. Düşüş formasyonu, bir ila dört 12 saatlik mum çubuğunun geri çekildiğini yahut yeni bir aşağı hakikat geri sayımın başladığını gösteren yeşil dokuzlu bir mum çubuğu olarak gelişti. Artık Bitcoin fiyatı, göstergeye nazaran kâr almaya yakın görünüyor.

Kaynak: TradingView

IOMAP modelini ve TD Sequential’u göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in 12 saatlik oturum kapanmadan evvel öteki bir yükseliş görebileceğini varsaymak mantıklıdır. Mevcut fiyat düzeyleri civarında satın alma siparişlerinde değerli bir artış analistlere nazaran, BTC’yi 48.640-50.000 dolarlık arz bariyerine gerçek itebilir. Bu fiyat düzeyi civarında yatırımcılar analistlere nazaran, Bitcoin’i 40.000 dolarlık talep duvarına gönderen ve TD kurulumunun sunduğu görünümü onaylayan bir ret bekleyebilirler.

TD Sequential’in 25’in üzerinde altcoin ve Bitcoin varsayımı gerçek çıktı

Kriptokoin.comolarak daha evvel bildirdiğimiz üzere TD Sequential, son periyotta piyasada epey başarılı öngörülere imza attı. TD Sequential göstergesi, Bitcoin‘in 2019 tepesini 14.000 dolar ve taban fiyatını 6.400 dolar olarak isimlendirdi ve gerçek öngördü. TD Sequential, Aralık 2017’nin doruğunu ve 2018’in taban fiyatı da dahil olmak üzere Bitcoin’in en ünlü tepelerini ve tabanlarını gerçek bir biçimde varsayım etti.

Bu indikatör ayrıyeten Tezos, Chainlink ve Ethereum isimli altcoin’lerindeki parabolik rallinin sonunu da gerçek bir biçimde kestirim etti. TD kurulumunun LUNA’nın trendinde mahallî tepeleri iddia etmede inanılmaz derecede yanlışsız olduğu ortaya çıktı. Bu göstergenin yılın başından bu yana sunduğu beş satış sinyalinin tümü doğrulandı ve değerli geri çekilmelerle sonuçlandı. Sonuç olarak indikatörün son yıllarda 25’in üzerinde kripto para ve Bitcoin kestirimi hakikat çıktı.

Yorum Yap

Yorum Yap